Przeglądając strony internetowe w poszukiwaniu informacji i różnego rodzaju danych w postaci plików PDF czy zdjęć napotykamy się na serwisy internetowe, które wymagają założenia konta. Posiadając tak wiele kont internetowych, czy to do portali społecznościowych, czy do kont pocztowych, wymusza na użytkowniku pamiętanie wielu haseł i loginów.

Duża liczba użytkowników nie zwraca uwagi na bezpieczeństwo i zapamiętuje swoje hasła do kont. Zapamiętanie haseł w przeglądarce otwiera drogę potencjalnemu hakerowi do wykradnięcia naszych danych.

Zalecamy, aby przy dużej ilości posiadanych kont używać specjalnych narzędzi do przechowywania haseł. Jest to o wiele bezpieczniejsze rozwiązanie niż zapisywanie ich w przeglądarkach, czy na kartkach papieru.

W celu usunięcia zapamiętanych haseł w przeglądarce wystarczy wyczyścić historię zapamiętanych danych z zaznaczoną opcją usunięcia danych logowania.

W niektórych przypadkach możemy pomylić się i wpisać w pole loginu nasze hasło. Musimy nasz nieprawidłowy login usunąć. Czyszczenie historii w niektórych przeglądarkach nie pomaga, albo po prostu nie chcemy usuwać naszej historii. Rozwiązanie problemu jest bardzo proste i szybkie. Wystarczy podświetlić nasz nieprawidłowy login i nacisnąć przycisk „delete”.

Aktualności

 • Płatnik zawiesza się przy konwersji bazy danych +

  Oprogramowanie Płatnik przy dużych aktualizacjach wymusza konwersję bazy danych. Read More
 • Brak przycisków w Ramzesie +

  W niektórych przypadkach w aplikacji Ramzes może pojawić się problem z pojawianiem się niektórych przycisków. Read More
 • Zmiana częstotliwości sprawdzania poczty w Outlook +

  W przypadku gdy chcemy aby nasz program pocztowy Outlook sprawdzał czy nie mamy nowych wiadomości częściej, możemy to zmienić w Read More
 • Usuwanie zapamiętanych loginów i haseł na stronach internetowych +

  Przeglądając strony internetowe w poszukiwaniu informacji i różnego rodzaju danych w postaci plików PDF czy zdjęć napotykamy się na serwisy Read More
 • Przenoszenie płatnika do innej bazy w programie Płatnik +

  Biura rachunkowe obsługują dużą liczbę płatników w jednej bazie programu Płatnik. Gdy klient przenosi swoją dokumentacje do innego biura rachunkowego, Read More
 • 1
 • 2

Autoryzowany partner ESET

ESET oprogramowanie antywirusowe

 

Jesteśmy autoryzowanym partnerem ESET. Dostarczamy rozwiązania zarówno dla domu, małych i dużych firm. Czytaj więcej

Skontaktuj się z nami

792 650 138

SharkIT Łukasz Fiedoruk
ul. Dzieci Warszawy 27A
02-495 Warszawa - Ursusbiuro@sharkit.pl